Image Już po raz trzeci  młodzi klubowicze z DKK spotkali się w bibliotece w Bobrownikach Wielkich by wspólnie dyskutować i rozmawiać o przeczytanych książkach. 16 października br. bohaterkami spotkania w klubie były Mania i Ania z powieści  Erich Kastner pt. „Mania czy Ania”.


Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się 20 listopada br. Dyskutowano na temat książki  Ewy Przybylskiej „Dotyk motyla”. Trudna i kontrowersyjna tematyka książki nie wzbudziła entuzjazmu. Powieść o dwóch nastolatkach lat dziewięćdziesiątych: Zuzannie i  Janie, to powieść  o złych wyborach jakie dokonują dziewczyny, miłości za pieniądze. Zuzanna jest nastolatką bardzo inteligentną ale zarazem wyrachowaną i perfidną. Chce być wolna, sama decydować o sobie, mieć władzę przede wszystkim nad sobą samą. Szukając tej wolności umawia się ze starszymi mężczyznami i sprzedaje swoje ciało za pieniądze. Jana natomiast zachodzi w ciążę z przyjacielem swoich rodziców. Rodzi dziecko i wyrzuca je na śmietnik. To główne wątki książki – dramatyczne i szokujące. Czytelniczki z klubu w żaden sposób nie mogły zrozumieć i wytłumaczyć powodów ich postępowania, a książka jasno nie daje odpowiedzi na to pytanie. Książka jest trudna w odbiorze, ma wiele niewyjaśnionych wątków, a 16 letnia Zuza bohaterka książki, która jest prawie rówieśniczką klubowiczek, jest im zupełnie obca, tak samo jak jej postępowanie.

            Tematem dyskusji na kolejnym spotkaniu będzie najpopularniejsza obecnie, wśród młodych czytelniczek powieść Stephanie Meyer pt.. „Zmierzch”. Czy miłość zwycięży strach? Czy przyjaźń wygra z namiętnością? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć już 18 grudnia br.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej