Image I Międzygminny Konkurs Recytatorski w Roku Juliusza Słowackiego to wspólna inicjatywa Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.


Konkurs przeprowadzany jest w dwóch gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska. Jego celem jest popularyzacja twórczości Juliusza Słowackiego.

            W eliminacjach w gminie Żabno wzięło udział 21 recytatorów..

Jury w składzie: Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej – przewodnicząca), Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej – członek),  Marta Warias (dyr. MGBP w Żabnie - członek), Wojciech Markiewicz (dyr. GCK w Żabnie - członek), mając na uwadze interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

- w kategorii: GIMNAZJUM

I. miejsce: Aleksandra Chrościńska (Publiczne Gimnazjum w Żabnie) oraz Katarzyna Przeklasa (Publiczne Gimnazjum w Niedomicach)

II. miejsce: Karolina Starzyk (Publiczne Gimnazjum w Otfinowie)

III. miejsce: Magdalena Hurlak (Publiczne Gimnazjum w Otfinowie)

oraz wyróżnienia dla Magdaleny Glazer (Publiczne Gimnazjum w Żabnie), Natalii Jasnosz (Publiczne Gimnazjum w Otfinowie), Krzysztofa Ślusarczyka (Publiczne Gimnazjum w Żabnie) oraz Natalii Tatarczuch (Publiczne Gimnazjum w Otfinowie).

 

- w kategorii SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

II. miejsce: Anna Bugajska (ZSP w Żabnie).

 

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci eliminacji gminnych z terenu Żabno oraz Dąbrowa Tarnowska zmierzą się z recytacją 27 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, wówczas przewodniczącą komisji będzie Anna Lutosławska. Finał I Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w Roku Juliusza Słowackiego zaplanowano dnia  27 maja 2009 r.  o godz. 9.00. Tego samego dnia o godz. 11.00 odbędzie się koncert finałowy z udziałem Anny Lutosławskiej, artystki scen krakowskich i wrocławskich, która zaprezentuje fragmenty najsłynniejszych ról kobiecych z dramatów J. Słowackiego oraz Krystyny Szymańskiej (śpiew). W godzinach popołudniowych organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy ekslibrisów i pasteli inspirowanych postacią i twórczością Słowackiego, autorem prezentowanych znaków jest artysta Jerzy Napieracz.

Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Starosta Powiatu Tarnowskiego Mieczysław Kras.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej