ImageW tym roku już po raz kolejny Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie będzie obchodziła swoje święto. W maju przypada bowiem Dzień Bibliotekarza oraz Tydzień Bibliotek. Z tej okazji żabnieńska biblioteka przygotowuje wiele imprez oraz poszerza swoją działalność.


Jedną z atrakcji jakie zaplanowała dla najmłodszych użytkowników biblioteki będzie spotkanie z autorką książek dla dzieci - Ewą Stadtmüller.

Pisarka ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na AP w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1992 roku bajką „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”.

Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: napisany wspólnie z Elżbietą Zechenter - Spławińską „Leksykon dla najmłodszych”, humorystyczny „Poradnik młodego redaktora” oraz napisany wspólnie z Anną Chachulską przewodnik: „Kraków i okolice”.

Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki takie jak: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga”, czy wierszowana opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba”.

W 2003 roku Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 r. za książkę „A – jak anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkania Ewy Stadtmüller z czytelnikami z naszej gminy dnia 5 maja 2009 r. o godz. 10:00 w bibliotece w Żabnie oraz o godz. 11:45 w Szkole Podstawowej w Niedomicach. Po spotkaniach będzie można nabyć książki autorki, a także otrzymać dedykację

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej