Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczne w Żabnie, oprócz tradycyjnych książek, ma w swojej ofercie również książki mówione tzw. audiobooki. Są to nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej. Audiobooki stworzone zostały z myślą o niewidomych, lecz obecnie sięgają po nie również ci, którzy narzekają na brak czasu.

Książka mówiona ma tę przewagę nad książką tradycyjną, że można jej słuchać wszędzie, w samochodzie, na spacerze, przy komputerze, podczas porządków lub innych obowiązków domowych - czyli zawsze wtedy, kiedy nie można jej czytać. Wystarczy odtworzyć płytę CD lub MP3 i można śledzić losy ulubionych bohaterów.

MGBP w swoich zbiorach audiobooków ma zarówno książki dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Dzieci i młodzież znajdą dla siebie bogatą ofertę lektur szkolnych, m.in. M. Twain Książę i żebrak, J. Verne Tajemnicza wyspa, C. Collodi Pinokio, A. Mickiewicz Pan Tadeusz, S. Żeromski Przedwiośnie czy H. Sienkiewicz Ogniem i mieczem. Dorośli mogą posłuchać takich utworów jak np.: W. Bartoszewski Opowieść mojego życia, E. Bronte Wichrowe wzgórza, J. Pilch Marsz Polonia, M. Szwaja Jestem nudziarą, E. E. Schmitt Dziecko Noego.

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze zbiorów audiobooków dostępnych w naszej bibliotece. Korzystanie z książek mówionych jest bezpłatne - wystarczy być czytelnikiem biblioteki.