Image Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników jest już niemal tradycją w Bibliotece Publicznej w Niecieczy. Również i w tym roku uczniowie klasy pierwszej miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Jolantą Ciukaj skorzystali z zaproszenia i odwiedzili bibliotekę.


Na sali nie zabrakło również uczniów z pozostałych klas, grona pedagogicznego oraz rodziców  młodych kandydatów na czytelników. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas starszych, którzy przenieśli widownię „W krainę książek”, a pierwszoklasistów w świat ich ulubionych bajek i postaci literackich. Przyszli czytelnicy musieli uporać się z wieloma zadaniami, które zostały przygotowane przez wróżkę i dwóch krasnali. Mieli  przez to udowodnić, że są gotowi zostać prawdziwymi czytelnikami biblioteki. Pierwszoklasiści chętnie brali udział w przygotowanej zabawie. Układali z rozsypanek znane bajkowe postacie, odgadywali tytuły swoich ulubionych bajek i dopasowywali do nich odpowiednie rekwizyty. Dzieci odpowiedziały na szereg zagadek związanych z biblioteką. Zaśpiewali także piosenkę.

W bibliotece pojawiła się Pani Książka, która przedstawiła wszystkim swoje prośby i zasady prawidłowego obchodzenia się z lekturą. Następnie nastąpiło uroczyste pasowanie pierwszoklasistów, którzy dzięki temu zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki. Nie zabrakło również wystąpienia przedszkolaków, którzy przygotowani przez panią Marię Bartecką zaśpiewali okolicznościową piosenkę. Spotkanie w bibliotece zakończyło humorystyczne przedstawienie „Jaś i Małgosia”, które przygotowali uczniowie nauczania początkowego pod kierunkiem pani Justyny Skutnickiej. Wizyta uczniów w bibliotece miała charakter zabawy literackiej, a jej głównym celem było zbliżenie dzieci do książki i zachęcenie do czytelnictwa.         

          Przy okazji pasowania pierwszoklasistów rozstrzygnięty został Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika 2008 roku. Konkurs ten jest również już jedną z tradycji filii bibliotecznej w Niecieczy. Najaktywniejszą czytelniczką ubiegłego roku została Karolina Lisak. Kolejno miejsca zajęły Monika Lisak i Weronika Stachura. Przyznano także cztery wyróżnienia, które odebrały Katarzyna Jewiarz, Paulina Stawara, Weronika Stawara i Patrycja Korus. Laureaci oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali także nagrody książkowe.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej