Image W Miejsko - Gminnej Bibliotece  Publicznej w Żabnie - Filii w Otfinowie po raz kolejny odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.


Klubowicze tym razem rozmawiali o przygodzie dwóch dziewczynek książki Erich Kastner "Mania czy Ania". Pewnego dnia w miejscowości letniskowej spotkały się dwie dziewczynki. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że były do siebie podobne jak dwie krople wody i do tej pory nie wiedziały o swoim istnieniu. Ania Pafly z Wiednia ma długie kręcone włosy, a Mania Korner z Monachium dwa warkocze - ale to jedyna różnica. Ania i Mania postanawiają odkryć tajemnicę swojego podobieństwa. Na początku dziewczynki niezbyt się lubiły, ale potem okazało się, że są bliźniaczkami. Po rozwodzie rodziców zostały rozdzielone. Na koniec kolonii Ania i Mania postanawiają, że zamienią się miejscami i pojadą do rodziców. Bardzo się starały, by ich rodzice pogodzili się i byli razem. 

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Otfinowie omawiając książkę, krok po kroku uznali, iż największym szczęściem dla dzieci jest posiadanie pełnej rodziny. 

Czy udało się Mani i Ani pogodzić rodziców? Jak zakończyła się ta historia? - uczestnicy spotkania nie chcą zdradzić tajemnicy, lecz jednogłośnie zachęcają do przeczytania książki Erich Kastner   "Mania czy Ania".

Klubowicze na następne spotkanie zapraszają już 29 września (ostatni wtorek miesiąca) o godzinie 19:00 w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie - Filii w Otfinowie. Tym razem wybrali książkę Markusa Zusak "Złodziejka książek".

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej