Image W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie - Filii w Otfinowie odbyło się spotkanie DKK. Klubowicze analizowali powieść Alain Surget "Statek Widmo".


Jest to powieść przygodowa o małej Ludwice i Beniaminie, którzy w wieku dziesięciu lat stracili matkę i udali się na poszukiwanie ojca, sławnego pirata - kapitana Roca. Zaokrętowani na pokładzie „Wściekłej Pchły” poszukując ojca poznawali życie piratów. Po przejściu przerażającej burzy znaleźli się nagle na statku widmo, gdzie zostali uwięzieni. Czy udało się im zdobyć „zapach wolności”? Klubowicze tym razem nie zdradzą zakończenia, lecz zachęcają do przeczytania.

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki było więcej chłopców, którym książka bardzo się spodobała. Podziwiali małą Ludwikę za odwagę i bohaterstwo. Chcieliby w swoim życiu potrafić w trudnych chwilach tak przejść przez życie jak mała Ludwika, która lepiej umiała władać szpadą niż igłą. Uczestnicy stwierdzili, iż książka jest bardzo ciekawa i nie ma w niej miejsca na nudę.

Wniosek po spotkaniu był jednogłośny, że kto potrafi zapomnieć o sobie jest bohaterem, właśnie wtedy stać go na bohaterski czyn.

Kolejne spotkanie DKK w Otfinowie odbędzie się 29 grudnia w ostatni wtorek miesiąca o godz. 14.00. Dyskusja będzie dotyczyć książki Judy Katschke „Sekret piżamowej imprezy”.

Wszystkich chętnych do udziału w dyskusji członkowie klubu zapraszają na spotkanie.

  
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej