Image Nietuzinkowe spotkanie warsztatowe szykują członkowie Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni. Już niebawem o fotografii w Żabnie opowie Mariusz Forecki, fotograf dokumentalista, autor wielu nagradzanych i pasjonujących reportaży. Współorganizatorem spotkania jest Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.


Spotkanie będzie miało dwa etapy- pierwsze będzie otwarte dla wszystkich, którzy interesują się fotografią reportażową i dokumentalną. Podczas jej trwania Mariusz Forecki opowie o swoich zdjęciach i inspiracjach. Drugą część stanowić będą warsztaty, adresowane do uczestników projektu „Fotomova”, który aktualnie realizowany jest przez Towarzystwo Fotograficzne z Żabna. Mariusz Forecki mieszka i pracuje w Poznaniu, od wielu lat dokumentuje polską rzeczywistość. Fotografuje dla największych tytułów prasowych w Polsce. Jest laureatem prestiżowych konkursów, jest również członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Współtworzy Agencję Fotograficzną TAMTAM (http://www.tamtamagency.com.pl), a także jeden z najpoczytniejszych magazynów internetowych poświęconym fotografii dokumentalnej- „5 klatek” (www.5klatek.pl). Prowadzi również warsztaty fotoreportażu w Akademii Fotografii w Warszawie i kreatywne warsztaty fotografii w Gliwicach.

Na spotkanie członkowie TFP zapraszają 7 lipca 2009 r. do Gminnego Centrum Kultury w Żabnie (Sala Widowiskowa), które wraz z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną są partnerami projektu Towarzystwa. Początek spotkania o 16:30. Projekt „Fotomova” realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności z programu Działaj Lokalnie VII.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej