Image W piątkowe popołudnie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie - Filii w Niedomicach miało miejsce niecodzienne spotkanie najmłodszych czytelników ze Św. Mikołajem, który przybył ze swoją asystą i workiem pełnym prezentów. Tuż przed wizytą oczekiwanego gościa dzieci zapoznały się krok po kroku z legendą o Świętym Mikołaju.


Na św. Mikołaja czekały wierszyki recytowane przez dzieci, które wykazały się też niemałą wiedzą na temat osoby Św. Mikołaja. Chwilę później nastąpił moment, na który wszyscy niecierpliwie czekali, Mikołaj hojnie rozdawał prezenty, a na ustach wszystkich obdarowanych zagościł uśmiech.

Dla uczestników mikołajkowego spotkania, nie był to koniec atrakcji, czekały na nich jeszcze do rozwiązania mikołajkowe krzyżówki, świąteczna rozsypywanka wyrazowa oraz wspólna zabawa w „Ruchomy dzwoneczek", która cieszyła się wielkim powodzeniem. Na zakończenie spotkania dzieci podając sobie ręce, obdarowywały się wzajemnie „niekosztownymi prezentami", a były to serdeczne życzenia, ciepły uśmiech i dobra rada.

Dzieci rozeszły się do domu w doskonałym humorze, i nadzieją na ponowne spotkanie ze św. Mikołajem za rok.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej