Image Książka „Jadąc do Babadag” Andrzeja Stasiuka była tematem rozmowy kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Żabnie. Andrzej Stasiuk to polski pisarz, poeta, publicysta, eseista i dramaturg. Jest on laureatem nagrody Fundacji Kultury, Fundacji im. Kościelskich, im. S. B. Lindego, im. Arkadego Fiedlera - Bursztynowy Motyl, kilkakrotnie nominowany był do literackiej nagrody Nike. W 2005 r. otrzymał Nike za Jadąc do Babadag.


 

Omawiana na spotkaniu książka Stasiuka to opis jego podróży do zapomnianych zakamarków Polski i Europy Wschodniej: Słowacji, Słowenii, Węgier, Albanii, Mołdawii, Rumunii, Ukrainy. Ale podróże te są tylko pretekstem do opowieści o miejscach, które poznaje – o biednych i zapomnianych zakątkach, poza szlakami turystycznymi. Bardziej interesuje go unikalny klimat miejsc, ludzie, otoczenie niż zabytki czy stałe punkty zwiedzania polecane w każdym przewodniku. „Jadąc do Babadag” pokazuje Europę jakiej nie znamy, ukazuje życie, które w niektórych miejscach zatrzymało się kilkaset lat temu, gdzie czas płynie inaczej, wolniej, a mieszkańcy cieszą się każdą chwilą swojego życia.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 30 września 2010 r. (czwartek) o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. Tematem dyskusji będzie powieść „Sekretne życie mamuśki” Fiony Neill.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej