Image Tradycją stało się w Filii Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Niedomicach organizowanie uroczystości "Pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki".

Zanim jednak odbyła się uroczystość pasowania należało zdać egzamin. Dzieci pracowały w dwóch grupach, dla każdego z zespołów przygotowano zagadki oraz zadania teoretyczne związane z pracą bibliotekarza i zasadami funkcjonowania placówki. Pierwszoklasiści zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek, ich opisem bibliograficznym, ustawieniem i wyszukiwaniem książek na półkach w układzie alfabetycznym. Dzieci poznały również zasady prawidłowego postępowania z książką. Na zakończenie uczniowie złożyli przyrzeczenie książce i zostali pasowani na czytelnika biblioteki. Wszyscy otrzymali kolorowe zakładki do książek. Nie zabrakło też słodkiego co nieco, w nagrodę za aktywny udział w tej lekcji bibliotecznej.