Image Maj to miesiąc szczególny dla bibliotekarzy. W tym bowiem czasie przypada Tydzień Bibliotek trwający w tym roku od 8 do 15 maja. Z tej okazji Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.


Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych użytkowników biblioteki pt. „Kopciuszek”, oparty na podstawie „Bajek samograjek” Jana Brzechwy. W role aktorów wcielili się czytelnicy biblioteki – uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie: Paulina Pochroń, Kinga Snopek, Jolanta Błyskal, Magdalena Grzymek, Klaudia Korus, Justyna Kania, Tomasz Sadko, Radosław Liro, Damian Gubernat i Katarzyna Liro. Młodych aktorów przygotowały panie bibliotekarki z MGBP w Żabnie.

Na spektakl zaproszono przedszkolaków z Żabna i Konar, łącznie ponad 120 dzieci. Po zakończonym przedstawieniu najmłodsi zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarza a także z zasadami użytkowania biblioteki.

Żabnieńska biblioteka będzie gościła jeszcze dzieci z przedszkola w najbliższy wtorek 18 maja na spotkaniu autorskim z Ewą Stadtmuller – pisarką dla dzieci.

 

ZOBACZ FILM

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej