Image Po raz kolejny członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się w M-GBP w Żabnie, by podzielić się opiniami na temat przeczytanej lektury. Tym razem była to książka Henninga Mankella Psy z Rygi.


Autor powieści to jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, wybitny dziennikarz i człowiek teatru. Zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych z komisarzem Kurtem Wallanderem. Psy z Rygi należą właśnie do tego cyklu.

Tym razem komisarz, borykający się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi, musi rozwiązać sprawę morderstwa dwóch cudzoziemców. Jest luty 1991 roku. Policja w Ystad otrzymuje anonimową informację o ciałach dryfujących w nieoznakowanym pontonie u wybrzeży Szwecji. Wkrótce policjanci znajdują ponton ratunkowy z zastrzelonymi mężczyznami. Obaj, jak się wkrótce okazuje, należeli do łotewskiej mafii. Banalna z pozoru sprawa gangsterskich porachunków prowadzi Wallandera na trop międzynarodowego spisku. W Rydze, stolicy od niedawna niepodległego kraju, tworzącego zalążki demokracji, a w rzeczywistości ogarniętego nadzorem policyjnym, Wallander musi zmierzyć się z potężnym i nieuchwytnym przeciwnikiem. Kilka razy otrze się o śmierć i tylko jego obsesyjne poczucie sprawiedliwości nie pozwoli mu cofnąć się przed zagrożeniem.

W Psach z Rygi Mankellowi udało się doskonale połączyć wciągającą kryminalną fabułę z przekonującym obrazem społeczeństwa w trakcie przemian ustrojowych.

 

Dyskusyjny Klub Książki w Żabnie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 29 lipca 2010 r. o godzinie 19:00 w M-GBP w Żabnie. Tematem dyskusji będzie książka Mario Vargasa Llosy Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej