Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy pana Henryka Korusa „Rozwiń skrzydła Archaniele”.


Ekspozycja składa się z kilkunastu rzeźb do kapliczki Świętego Michała Archanioła. Autor prac wykonał je jako podziękowanie za przeżyte pięćdziesiąt lat oraz opiekę aniołów. Pomysł na kapliczkę zrodził się na szlaku Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, podczas której pan Korus zafascynował się światem dobrych duchów, Bożych wysłanników, a szczególnie osobą św. Michała, Bożego wojownika, pogromcy złego.

Pracę nad kapliczką rzeźbiarz rozpoczął we wrześniu 2009 r. Obecnie w żabnieńskiej bibliotece można oglądać efekty jego starań. Elementy wyposażenia kapliczki prezentowane na wystawie nie są jeszcze ostateczną wersją, są to rzeźby w stanie surowym, w których autor przewiduje jeszcze pewne zmiany.

 

„Rozwiń skrzydła Archaniele” to kolejna już wystawa w ramach cyklu „Pasje naszych czytelników”, którego celem jest prezentacja różnorakich zainteresowań użytkowników biblioteki.

Ekspozycję można oglądać w wypożyczalni M-GBP w Żabnie w godzinach  od 10.00 do 19.00.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej