Image W Filii Bibliotecznej w Niecieczy powoli dobiegają końca  zajęcia zorganizowane dla wszystkich najmłodszych czytelników w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece”. Cykl spotkań zatytułowanych „Wakacje z Basią ‘’ zgromadził w placówce wielu zainteresowanych, dlatego zajęcia wyznaczone początkowo na poniedziałki i środy lipca, odbywają się również i w sierpniu.


Cykl spotkań zatytułowanych „Wakacje z Basią ‘’ zgromadził w placówce wielu zainteresowanych, dlatego zajęcia wyznaczone początkowo na poniedziałki i środy lipca, odbywają się również i w sierpniu. Przeprowadzane zajęcia mają charakter literacko – plastyczny. Są doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które spędzają wakacje w domu i nie lubią  się nudzić. Jednocześnie to świetna okazja, aby spotkać się z koleżankami i kolegami ze szkoły.

                     Dzieci przede wszystkim mają okazje poznać serię książek Zofii Staneckiej, opisującej przygody Basi,  współczesnej, zabawnej i mądrej pięcioletniej dziewczynki, która szybko staje się przyjaciółką każdego młodego czytelnika. Wspólnie czytają wybrane utwory  i tworzą ilustracje do ulubionych przygód głównej bohaterki. Wymyślają kolejne tytuły serii, do których dołączają  ilustracje. Malują farbami plakatowymi portrety Basi. Zajęcia przebiegają w miłej i wesołej atmosferze, którą można zawdzięczać samej Basi, ponieważ jej przygody napisane współczesnym i zrozumiałym językiem,  są jednocześnie pełne humoru i zaskakująco zabawnych sytuacji, które zachęcają dzieci do dalszej lektury. Ponadto przygody Basi poszerzają wiedzę dziecka, pomagają zrozumieć otaczający je świat i pokazują jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Wakacyjne spotkania w bibliotece to dobra okazja również dla zabawy. Dzieci mogą pograć w różnego rodzaju gry planszowe, w tym także edukacyjne. Układają puzzle czy domino, grają w ping-ponga i szachy.

                Wystawkę wakacyjnych prac dzieci będzie można oglądać w Filii Bibliotecznej w Niecieczy do końca września.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej