Image W Oddziale dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Zwierzęta wokół nas”. Została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zwierząt.   
Dzień ten obchodzony jest w rocznicę śmierci świętego Franciszka, uważanego za patrona zwierząt, które nazywał "naszymi braćmi mniejszymi". Na świecie obchodzony jest od 12 lat, w Polsce został uchwalony w 2006 roku.

Na spotkanie przyszli najmłodsi czytelnicy z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat zwierząt, brały udział w dyskusji, rozwiązywały zagadki zoologiczne oraz  śpiewały i tańczyły. Dzieci mogły również obejrzeć wystawę poświęconą zwierzętom. Ekspozycja zawiera m. in. albumy z barwnymi ilustracjami prezentującymi poszczególne gatunki zwierząt, poradniki jak opiekować się  domowymi ulubieńcami, wiersze i opowiadania o zwierzakach, a także pluszaki: misie, pieski, kotki, baranki, konie. Największym zainteresowaniem cieszył się kącik z książkami o dinozaurach. Najmłodsi wykazali się nie tylko znajomością trudnych nazw wymarłych gatunków zwierząt, ale również ich budową i żywieniem.

Wystawa będzie czynna dla wszystkich odwiedzających Bibliotekę do końca października.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej