Image W  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Niecieczy  odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską – pisarką, ale także dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką powieści dla młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka.


Do najpopularniejszych jej powieści należą: „Klasa pani Czajki”, „LO-teria”, „Tropiciele” czy „Dzika”. Pisarka opowiadała zebranym o swoich książkach, ich bohaterach, czytała wybrane fragmenty powieści. Przygotowała ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której uczestnicy spotkania mieli okazję oglądnąć wszystkie okładki jej książek, zamieszczone w nich rysunki, a także zobaczyć fotografie dokumentujące te  miejsca na Saskiej Kępie, w których  bohaterowie jej powieści często bywali. Autorka chętnie opowiadała o sobie, o swoim życiu i pracy – zarówno tej jako pisarki, ale również jako dziennikarki. Ciekawie i barwnie odpowiadała na pytania zgromadzonych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kl. VI oraz wszystkie klasy gimnazjum z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z panią dyrektor Wandą Szymańską i nauczycielami. Gościem spotkania była również pani Maria Kaczmarczyk – radna Rady Miejskiej w Żabnie.

Spotkanie z Małgorzatą Karolina Piekarską zakończyło wspólne robienie zdjęć. Autorka chętnie podpisywała zebranym swoje książki. Umieściła również pamiątkowy wpis w kronice biblioteki. Odbyło się ono w ramach programu Dyskusyjne Kluby książki w ramach współpracy Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie z Instytutem Książki oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej