Image W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Niecieczy zakończyły się już wakacyjne zajęcia zorganizowane dla wszystkich najmłodszych czytelników. W każdy poniedziałek i środę chętni mogli wziąć  udział w cyklu spotkań zatytułowanych „Poznaj Kasię i Kubusia”. Zajęcia o charakterze literacko – plastycznym zgromadziły w bibliotece wielu zainteresowanych. Były doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które nie lubią nudzić się w domu, a także dla tych najmłodszych , którzy postanowili spędzić wakacje w Niecieczy.

            Dzieci miały okazję poznać serie książek polskiej pisarki Ireny Landau, przedstawiającej przygody dwójki rodzeństwa  - Kasi i Kubusia. Każda z książek to zbiór śmiesznych sytuacji i niezwykłych przygód, których celem jest edukacja i pokazanie świata pełnego pozytywnych wartości , przyjaźni i dobrych emocji. Najmłodsi czytali wybrane utwory i tworzyli do nich ilustracje. Wymyślali nowe tytuły serii, do których dołączali kolorowe obrazki. Malowali kredkami, farbami plakatowymi, wycinali głównych bohaterów z papieru kolorowego. W bibliotece dzieci chętnie grały w różnego rodzaju gry i zabawy stolikowe.

              Oprócz spotkań z Kasią i Kubusiem dzieci, które najchętniej odwiedzały bibliotekę, wzięły udział w zajęciach plastycznych zatytułowanych „Książki, które warto znać!”. Najmłodsi czytelnicy mogli w ten sposób wypromować swoją ulubioną książkę lub serie książek , przedstawić rówieśnikom swoich ulubionych literackich bohaterów.

              Na zakończenie wakacji w bibliotece odbyła się dyskoteka dla wszystkich tych, którzy aktywnie spędzali w niej czas, czy to biorąc udział w zajęciach czy po prostu się bawiąc.

              Obydwie wakacyjne wystawy z rysunkami dzieci można oglądać w filii bibliotecznej do końca września. Ponadto w związku z niedawnymi gminnymi dożynkami, które odbyły się w Niecieczy, biblioteka przygotowała również wystawę fotograficzną z tamtego wydarzenia.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej