Image III Międzygminny Konkurs Recytatorski w Roku Czesława Miłosza to wspólna inicjatywa Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska i ma na celu popularyzację twórczości Czesława Miłosza. Ten znany polski pisarz był nie tylko wybitnym poetą, prozaikiem, tłumaczem, czytanym na całym świecie eseistą, ale także niezwykle wnikliwym obserwatorem i świadkiem epoki. Konkurs recytatorski wpisuje się w obchody Roku Czesława Miłosza ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w obchody Tygodnia Bibliotek w gminie Żabno.

 

W eliminacjach III Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w gminie Żabno wzięło udział 37 recytatorów.

Komisja powołana przez Organizatora w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej – przewodniczący), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej – członek), Marta Warias (dyr. MGBP w Żabnie – członek), Wojciech Markiewicz (dyr. GCK w Żabnie – członek), mając na uwadze interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii wiekowej: SZKOŁA PODSTAWOWA po przesłuchaniu 28 uczestników przyznała:

I miejsce: Kinga Łazarska – SP w Łęgu Tarnowskim

II miejsce: Michał Kijowski – SP w Sieradzy oraz Julia Kurzydym – SP w Żabnie

II miejsce: Beata Kwaśniak – SP w Sieradzy oraz Weronika Kołton – SP w Odporyszowie

oraz wyróżnienia dla Wiktorii Sikory – SP w Niedomicach, Natalii Żołądź – SP w Łęgu Tarnowskim, Pauliny Pochroń – SP w Sieradzy i Jakuba Dubiela – SP w Żabnie.

 

W kategorii wiekowej: GIMNAZJUM po przesłuchaniu 7 uczestników przyznała:

I miejsce: Daria Lechowicz – GP w Żabnie

II miejsce: Gabriela Rogoż – GP w Żabnie

III miejsce: Kamila Kurzydym – GP w Żabnie oraz Iwona Pudełko – GP w Żabnie

oraz wyróżnienie dla Zuzanny Jasnosz - GP w Otfinowie.

 

W kategorii wiekowej: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE po przesłuchaniu 2 uczestników komisja nie przyznała nagród i wyróżnień.

 

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi recytatorzy z gmin Żabno oraz Dąbrowa Tarnowska zmierzą się z recytacją 16 maja o godz. 10:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Tego samego dnia o godz. 11.30 odbędą się warsztaty dla uczestników konkursu, a następnie koncert finałowy z udziałem Lidii Holik-Gubernat, nestorki Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Starosta Powiatu Tarnowskiego Mieczysław Kras.

  
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej