Image Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Filia w Niecieczy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, które odbędzie się 28 września 2011 r. (środa) o godz. 9.00 w Filii Bibliotecznej w Niecieczy.


    Małgorzata Karolina Piekarska – pisarka, ale także dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP Warszawa (gdzie emitowane są jej reportaże) oraz z lokalnymi programami informacyjnymi – Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Telewizyjnym Kurierem Mazowieckim. Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. W latach 1994-2006 współpracowała z dwutygodnikiem Cogito. Publikowane w latach 1998-2005 na łamach pisma felietony Wzrockowisko ukazały się drukiem jako książka. Do 2006 roku współpracowała z dwutygodnikiem „Victor Gimnazjalista”, na łamach którego publikowała w odcinkach powieści Klasa pani Czajki, Tropiciele i Dzika. W roku 2008 wróciła na łamy „Cogito” felietonami Sztuka pisania, a na łamy „Victora Gimnazjalisty” Muzycznymi podróżami – krótkimi felietonami o gwiazdach muzyki rozrywkowej. Współpracuje z południowo-praskim pismem społeczno-samorządowym „Mieszkaniec”. Prowadzi rubrykę Zapytaj Gośkę w „Magazynie 13-tka”. Jest autorką dokumentalnej książki Dziewiętnastoletni marynarz – wzruszającej historii Zbigniewa Piekarskiego, jej stryjecznego dziadka.

         Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską w Niecieczy odbywa się w ramach programu: Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej