Image Obchody Roku Miłosza w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie zainicjowało zorganizowane we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie spotkanie pod hasłem "Miłosz w drodze". Poprowadziła je Agnieszka Bubka-Sagan (WBP w Krakowie), która dokonała także wyboru poezji. Interpretacji utworów Miłosza podjęło się dwoje krakowskich artystów: Anna Branny i Przemysław Branny, aktorzy na stałe związani z Teatrem „Bagatela” w Krakowie.


Spotkanie zgromadziło wielopokoleniową publiczność. Obok uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i licealistów nie zabrakło osób dorosłych, miłośników poezji.

Sądząc po owacjach, jakie otrzymali czytający wiersze aktorzy, wnosić można, że bez względu na wiek, wrażliwość czy życiowe doświadczenie warto obcować z poezją i próbować znaleźć w niej coś dla siebie. Nawet jeśli nie jest to poezja łatwa, na co zwrócił uwagę Przemysław Branny, dziękując obecnym za wspólne podjęcie trudu interpretacji wierszy Miłosza.

Projekt „Miłosz w drodze” współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, adresowany głównie do młodzieży z terenu Małopolski. Planowane działania i wydarzenia odbywać się będą przez cały rok.

Dopełnieniem spotkania była wystawa " Czesław Miłosz - poeta wieku ".  Zaprezentowano na niej podstawowe dane biograficzne pisarza, fotografie i wycinki prasowe, a także wybrane utwory i pozycje książkowe jego autorstwa. Wystawę będzie można oglądać w żabnieńskiej bibliotece do końca czerwca.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej