Image Na zaproszenie uczestników Dyskusyjnych Klubów Książki, które działają przy bibliotekach na terenie gminy Żabno przybył z Warszawy na spotkanie autorskie  Paweł Beręsewicz, autor opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, laureat Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”. Pisarz spotkał się z czytelnikami w dwóch filiach Miejsko – gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, tj. w Otfinowie oraz Niedomicach.


Podczas spotkania, autor opowiadał o swoich książkach i uczył dzieci tłumaczenia ze specyficznego języka „grzesiowego” – takim językiem posługuje się bohater „Ciumkowych historii”,  na polski, wyjaśniając arkana pracy tłumacza. Młodzi czytelnicy w „pogaduszkach” przy kawce i herbatce zgłębiali tajniki pisania książek, co znacznie przybliżyło im twórczość literacką pisarza.

Atrakcją dla uczestników okazał się konkurs, który polegał na dokończeniu historyjki, przeczytanej przez autora z użyciem w niej określonych wyrazów. W tej konkurencji najlepszą okazała się Oliwia Dulęba uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Niedomicach. Uczestnicy konkursu otrzymali od autora nagrody książkowe.

Na zakończenie spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania czytelników dotyczące literatury, ulubionych przez autora książek z czasów dzieciństwa. Na zakończenie spotkania pełnego ciepła i humoru autor podpisywał swoje książki.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej