Image Po raz kolejny członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się w M-GBP w Żabnie, by podzielić się opiniami na temat przeczytanej lektury. Tym razem była to książka Tomasza Lema „Awantury na tle powszechnego ciążenia”.


Autor dzieli się w niej swoimi wspomnieniami o ojcu Stanisławie. Dzięki licznym anegdotom i ciekawym opowieściom możemy na wybitnego pisarza science-fiction spojrzeć w zupełnie nowy sposób. Stanisław Lem jawi się w tej książce nie tylko jako autor światowych bestsellerów, ale także jako zapalony narciarz, domorosły mechanik i konstruktor elektrycznych silników, niesforny łasuch, chowający za meblami papierki po cukierkach, a przede wszystkim jako ojciec.

Książka ukazuje obraz więzi łączących syna i ojca. Nie brakuje tu wzruszających historii, ale nie są to historie wyidealizowane, Tomasz Lem potrafi na swego ojca spojrzeć także krytycznym okiem.

„Awantury na tle powszechnego ciążenia” poza tym, że ukazują nam Stanisława Lema takiego, jakim znali go jego bliscy, przywołują klimat lat 70-tych i 80-tych, lat, które nie były łatwe, ale dla wielu pozostaną w pamięci jako lata cudownego dzieciństwa.

 

Dyskusyjny Klub Książki w Żabnie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 27 października 2011 r. o godzinie 18:00 w M-GBP w Żabnie. Tematem dyskusji będzie książka Anity Nair „Przedział dla pań”.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej