Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła znanego pisarza dla dzieci  Grzegorza Kasdepke.

Grzegorz Kasdepke ciekawie i interesująco opowiadał dzieciom o swoim życiu i pracy pisarskiej. Napisał 25 książek dla dzieci. Zadebiutował książką  „Kacperiada”, która opowiada o małym chłopcu Kacprze i jego niezbyt rozgarniętym tacie. Najbardziej popularna jest powieść detektywistyczna pt. „Detektyw Pozytywka” składająca się z pięciu części, dwie części  „Kacperiady”, a także cztery książki o sympatycznych bliźniakach Kubie i Bubie. Jego książki oprócz opowiadań zawierają zagadki, przepisy kulinarne lub gry planszowe. Nowości  wydane w 2011 roku to „Wakacje Detektywa Pozytywki”, romanse dla dzieci pt. „Serce  i inne podroby” oraz „Romans palce lizać”.

Pisarz odpowiadał dzieciom na wiele pytań. Na pytanie jakie zdobył nagrody odpowiedział, że jego najważniejsza nagrodą jest to, że dzieci wiedzą kto to jest Grzegorz Kasdepke, i że czytają jego książki.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Odporyszowie i Żabnie. Najmłodsi chętnie kupowali książki pisarza, a także ustawiali się w kolejce po autograf Grzegorza Kasdepke. Na zakończenie autor obiecał ponownie odwiedzić Żabno, którym jest zachwycony. W planach drogi powrotnej do Warszawy, w której mieszka miał również zwiedzenie Odporyszowa, a szczególnie Muzeum Jana Wnęka.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej