Image Kolejny raz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej i Gminnym Centrum Kultury w Żabnie obchodzono Dzień Bibliotekarza i Działacza Kultury. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności tych instytucji oraz do podziękowania pracownikom za ich wkład w rozwój kultury na terenie gminy Żabno. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dawni i obecni pracownicy M-GBP i GCK oraz mieszkańcy miasta.


W tak szczególnym dniu długoletni pracownicy sektora kultury otrzymali z rąk burmistrza Żabna Stanisława Kusiora okolicznościowy medal „Dębowy Laur”, nadany przez kapitułę w skład której wchodzą burmistrz Żabna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie. Medal otrzymali bibliotekarze: Ewa Czarna, Renata Gniadkowska, Jolanta Słupek oraz Barbara Trybus.

            Obchody Dnia Bibliotekarza i Działacza Kultury odbyły się w ramach Tygodnia Bibliotek, podczas którego czytelnicy mogli skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, m.in. młodzież mogła uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Beatą Ostrowicką czy wziąć udział w III Międzygminnym Konkursie Recytatorskim w Roku Czesława Miłosza, a w bibliotece można było się obejrzeć ekspozycję dotyczącą życia i twórczości Czesława Miłosza.

            Spotkaniu ludzi kultury towarzyszył wernisaż wystawy Agnieszki Klich „Świat ikon, aniołów i wyobraźni”. Autorka prac to absolwentka Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Pochodzi z Bochni, ale obecnie mieszka na terenie gminy Żabno, w Ilkowicach. Jej pasją oprócz działań plastycznych jest również fotografia. Należy do Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni.

Uczestnicy mogli nie tylko obejrzeć prace artystki, ale również dzięki projekcji filmu na temat ikon, dowiedzieć się czym są ikony, zapoznać się z ich symboliką oraz techniką ich powstawania. Spotkanie uświetnił występ muzyczno-wokalny w wykonaniu Anny Kiełb i Kamila Janeczka.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej