Image W filiach Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej - w Niecieczy oraz Niedomicach - ze swoimi czytelnikami spotkała się autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży, Anna Onichimowska. W spotkaniach wzięli udział uczniowie Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy oraz młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Niedomicach.


Pani Anna Onichimowska, autorka takich książek jak „Aleksander”, „Hera, moja miłość”, „Samotne wyspy i storczyk”, opowiadała o sobie, o tym, co było inspiracją do podjęcia decyzji o zawodzie pisarki, a także o swojej drugiej wielkiej pasji jaką są podróże. Przedstawiła też w ciekawy sposób historię powstawania poszczególnych jej powieści adresowanych do młodych ludzi. Książki jej poruszają trudne tematy, mówią o uzależnieniach, trudnościach w ustaleniu własnej tożsamości seksualnej oraz problemach wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania ze społecznościowych portali internetowych. Pisarka zachęcała także młodzież do czytania książek i podsunęła jej kilka tytułów powieści, po które warto sięgnąć, a do których ona sama chętnie wraca po kilka razy.

Autorka wspomniała też, że oprócz pisania, współpracując zarówno z polskimi reżyserami teatralnymi, jak i zagranicznymi autorami, m.in. z fińskim pisarzem Tomem Paxalem, książek tworzy sztuki teatralne i filmowe.

W trakcie spotkania można było zakupić książki i zdobyć autograf pisarki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkania autorskie w Niecieczy i Niedomicach zostały zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej