Image Decupage – pasja tworzenia to tytuł wystawy prezentowanej w bibliotece w Łęgu Tarnowskim,  na której wystawione są prace wykonane przez mieszkanki Łęgu Tarnowskiego.

 


Decupage – pasja tworzenia to tytuł wystawy prezentowanej w bibliotece w Łęgu Tarnowskim,  na której wystawione są prace wykonane przez mieszkanki Łęgu Tarnowskiego:

Barbarę Kotapka, Urszulę Lichorobiec, Agnieszkę Smolik, Weronikę Smolik, Renatę Szczebak, Agnieszkę Szczebak, Katarzynę Szczebak , Marię Skrabacz, Iwonę Filipowską oraz Teresę Pasierbek na warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki.

 

 

Decoupage to  technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej