Image Po raz pierwszy w M-GBP w Żabnie został zorganizowany Gminny Konkurs na Lalkę Teatralną XXVII Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Oprócz żabnieńskiej Biblioteki organizatorami byli również Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. Patronat honorowy objął burmistrz Żabna Stanisław Kusior.


Celem konkursu była popularyzacja różnorodnych form plastycznych i teatralnych, rozbudzanie wyobraźni i rozwijanie zdolności manualnych. Do konkursu jeden uczestnik mógł zgłosić jedną pracę wykonaną techniką dowolną i z dowolnych materiałów. Rodzaje lalek teatralnych mogły być różne m. in. pacynka, jawajka, marionetka, kukiełka.

Komisja artystyczna powołana przez Organizatorów w składzie: Agnieszka Wójcik – nauczyciel plastyki w GP w Żabnie, Teresa Kapa – plastyk GCK w Żabnie i Maria Kaczmarczyk – Radna Rady Miejskiej w Żabnie na posiedzeniu dnia 19 marca 2012 r. oceniła 130 prac i przyznała nagrody i wyróżnienia.

            Pierwsze miejsce w kategorii: przedszkola zdobyli Igor Gryzło - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim, Wojciech Szuran - Przedszkole Niepubliczne w Otfinowie. W kategorii: szkoła podstawowa (klas I-III) nagrody zdobyli: Paweł Baran - SP w Bobrownikach Wielkich, Adrian Cich - SP w Ilkowicach, Patryk Jewiarz - SP w Niecieczy, Maria Klich – SP w Niedomicach, Karol Chmura - SP w Żabnie. Przyznano także nagrodę specjalną dla Iwony Barteckiej ze Szkoły Podstawowej w Niecieczy za lalkę „Zając Poziomka”. Wśród uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej laureatami zostali: Iwona Biedroń - SP w Żabnie, Karolina Padło - SP w Żabnie, Dominika Kłos - SP w Żabnie.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas XXVII Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej