Image IV Międzygminny Konkurs Recytatorski dedykowany Pamięci Wisławy Szymborskiej w roku Jej odejścia (1923-2012) to wspólna inicjatywa Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowskiego Domu Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Przeprowadzany jest on w dwóch gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Żabna Stanisław Kusior oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek.

 

Konkurs, którego celem jest popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej, składa się z dwóch etapów: gminnego oraz międzygminnego. Występy uczestników w eliminacjach gminnych gminy Żabno oceniało jury w składzie: Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodnicząca), Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP oraz GCK w Żabnie).

 

W kategorii wiekowej: szkoła podstawowa komisja konkursowa po przesłuchaniu 16 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I. miejsce: Michał Kijowski (SP w Sieradzy)

II. miejsce: Anna Starzyk (SP w Łęgu Tarnowskim)

III. miejsce: Karolina Magiera (SP w Sieradzy)

oraz wyróżnienie dla Gabrieli Kmiecik (SP w Odporyszowie).

 

Natomiast w kategorii wiekowej: gimnazjum po przesłuchaniu 23 uczestników przyznano:

 

I. miejsce: Katarzyna Kochanek (GP w Żabnie)

II. miejsce: Daria Kaczówka (GP w Żabnie)

III. miejsce: Kinga Łazarska (GP w Łęgu Tarnowskim)

oraz wyróżnienia dla Marty Koniecznej (GP w Łęgu Tarnowskim) oraz Iwony Pudełko (GP w Żabnie).

 

            Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Finał IV Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego dedykowanego Pamięci Wisławy Szymborskiej w roku Jej odejścia (1923-2012) odbędzie się 22 maja 2012 r. o godz. 10:00 w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej. W programie – oprócz występów laureatów – przewidziano również koncert „Niektórzy lubią poezję – wspomnienie o Wisławie Szymborskiej” w wykonaniu Barbary Lubos-Święs – aktorki sceny teatralnej na Śląsku i Adama Snopka – akompaniatora i aranżera Teatru Śląskiego oraz „Kortez” w Katowicach.

 


  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej