Image Maj to miesiąc szczególny dla bibliotekarzy. W tym bowiem czasie przypada Tydzień Bibliotek trwający w tym roku od 8 do 15 maja. Z tej okazji Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.


Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych użytkowników biblioteki pt.: „Kot w butach”, oparty na podstawie „Bajek samograjek” Jana Brzechwy. W role aktorów wcielili się czytelnicy Biblioteki, a także członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy żabnieńskiej książnicy. W główną rolę tj. kota w butach wcieliła się Hanna Białas, Janka - Paulina Grabka, króla - Kacper Kijowski, królewny - Maria Macko. Ochmistrzem i młynarzem była Aleksandra Złotowska, żoną młynarza oraz dworzaninem Julita Pietraszek, a małymi zajączkami Julia Anioł i Paulina Czarna. Herolda zagrała Angelika Kukla. Młodych aktorów do występu przygotowała Ewa Czarna – kierownik oddziału dla dzieci MGBP w Żabnie.

 Spektakl obejrzały przedszkolaki z Żabna i Konar, a także uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Żabnie, łącznie ponad 100 dzieci. Po zakończonym przedstawieniu najmłodsi zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarza a także z zasadami użytkowania biblioteki.

Żabnieńska biblioteka będzie gościła jeszcze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabnie w najbliższy wtorek 15 maja na spotkaniu autorskim z  Wiesławem Drabikiem – autorem książek dla najmłodszych.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej