Image Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Czubaszek, które odbędzie się 13 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 w Bibliotece w Żabnie, ul. W. Jagiełły 16. Wstęp wolny!

 


Maria Czubaszek - poetka, pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, także scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracowała z Programem I i III Polskiego Radia.

Najbardziej znana jest z tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w radiowej Trójce, m.in. dla. Jerzego Dobrowolskiego, Ireny Kwiatkowskiej, Wojciecha Pokory, Jolanty Zykun oraz Bohdana Łazuki. Piosenki z jej tekstami można usłyszeć w wykonaniu takich artystów jak:  Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Ryszard Rynkowski, Krystyna Prońko, VOX. Przeboje takie jak: „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Rycz mała, rycz” wyszły spod jej pióra.

Maria Czubaszek zajmowała się też twórczością dla telewizji. Napisała dialogi do takich filmów jak „Filip z konopi” i „Murmurando”, a do serialu „Lot 001” - scenariusz. Współtworzyła też scenariusze do seriali „Psie serce” i „Na Wspólnej” oraz „BrzydUla”.

 Jest autorką trzech książek: „Na wyspach Hula-Gula”, „Dziewczyny na ścianę i na życie”, „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” (wraz z Arturem Andrusem).

Spotkanie w Żabnie realizowane jest w ramach programu: Dyskusyjne Kluby Książki, oraz  współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie oraz Instytutem Książki.

 

   

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej