Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła Marię Czubaszek – pisarkę, poetkę, satyryka, autorkę tekstów piosenek, a także blogerkę, felietonistkę i scenarzystkę w jednej osobie. 

Pani Maria znana jest z tekstów satyrycznych prezentowanych w radiowej Trójce, m.in. pisanych dla Ireny Kwiatkowskiej, Bohdana Łazuki czy Wojciecha Pokory. Piosenki z jej tekstami można usłyszeć w wykonaniu takich artystów jak: Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Ryszard Rynkowski, Krystyna Prońko, VOX. Jest autorką tekstów takich przebojów jak: „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Rycz mała, rycz”.

Spotkanie w Żabnie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, jednak ze względu na to, że Maria Czubaszek jest osobą popularną i lubianą, na spotkanie licznie przybyli nie tylko członkowie klubu, ale również mieszkańcy Żabna.

Autorka znana z kontrowersyjnych wypowiedzi oraz ciętego języka opowiadała o różnych zabawnych sytuacjach ze swojego życia, m.in. o tym, jak pomyliła dzień, w którym miała odebrać z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Pani Maria ma ogromne poczucie humoru oraz dystans do samej siebie, o czym świadczy chociażby jej stosunek do swojej, jak ją określiła „nienachlanej” urody, czy choćby zgoda na udział w plebiscycie Szymona Majewskiego „Wiwat (nie)najpiękniejsi”, gdzie wymyśliła sobie hasło „Stara, ale jara”, co miało nawiązywać do jej nałogu palenia papierosów. Maria Czubaszek opowiadała także ciekawe anegdoty o osobach znanych z telewizji, takich jak Kuba Wojewódzki, Katarzyna Cichopek, czy Jola Rutowicz.

Spotkanie przebiegało w niezwykle zabawnej i pełnej śmiechu atmosferze. Pani Maria zachwyciła uczestników spontanicznością, żywiołowością i ogromnym poczuciem humoru,  dystansem wobec siebie i otaczającej rzeczywistości.

Po spotkaniu była możliwość nabycia książki „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” oraz zdobycia autografu i indywidualnej rozmowy z pisarką.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej