Image Elżbieta Częczek pochodzi z Tarnowa,  obecnie wraz z rodziną mieszka w Łęgu Tarnowskim. Jest samoukiem, ale rysunek i malarstwo zajmowało Ją od najmłodszych lat i Jej marzenia o przyszłości były związane z malarstwem.


Twórczość stała się nieodłączną częścią i sposobem na życie pani Elżbiety, a sama sztuka silnie oddziaływuje na Jej wyobrażanie  świata i emocje. Jej  pasją oprócz malarstwa jest rzeźbiarstwo, ikonopisarstwo, renowacja i konserwacja, aranżacja wnętrz, scenografia i kompozycje kwiatowe. Wykonuje prace na zamówienie w przeróżnych technikach i tematach dbając o wysoką jakość wykonywanych prac pod względem technicznym i artystycznym. Jej dziełem są prezentowane w bibliotece obrazy, ale także odnowiona polichromia w kościele pod wezwaniem Św. Trójcy w Łęgu Tarnowskim - Partyniu.

Na wystawie Jej obrazów i ikon w bibliotece w Łęgu Tarnowskim można oglądać prace wykonane w różnych technikach : grafiki, oleje, pastele, akwarele o tematyce: portrety, pejzaże, martwa natura, tematyka sakralna, a także ikony tradycyjne, olejne i akrylowe. Jest to Jej pierwsza wystawa na terenie naszej gminy gdzie prezentuje swój artystyczny dorobek.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki od  września do końca października. Wszystkich zainteresowanych spotkaniami ze sztuką serdecznie biblioteka zaprasza.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej