Image 8 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się wernisaż wystawy rękodzieła artystycznego pt. "Dekoratornia", której autorami byli Ewa i Wojciech Kaczówkowie z Niedomic. To był szczególny dzień, bowiem 8 marca to tradycyjny Dzień Kobiet. Były więc życzenia, gromkie brawa i dużo rozmów, nie tylko o sztuce.


 

Sama wystawa to dowód talentu i wysublimowanej wrażliwości Ewy i Wojciecha Kaczówków, co podkreślali widzowie, zachwycając się oglądanymi przedmiotami. Niektóre z nich powędrowały do szczęśliwych uczestników wernisażu.

Kaczówkowie zgodnie podkreślają, że rękodzieło artystyczne to ich hobby, któremu poświęcają każdą wolną chwilę. Ewa zajmuje się koronkarstwem szydełkowym, wykonując za pomocą tej techniki wszelkiego rodzaju ozdoby okolicznościowe i elementy galanterii. Wykonuje również biżuterię oraz akcesoria filcowe. Wojciech z kolei zajmuje się ręcznym  wykonywaniem przedmiotów metaloplastycznych (elementy wystroju wnętrz, dekoracje). Wspólnie zajmują się ozdabianiem przedmiotów użytkowych i biżuterii za pomocą techniki decoupage. Umiejętności i znajomość metod, którymi się posługują zawdzięczają przede wszystkim samokształceniu. Ich prace od kilku lat można oglądać podczas targów i jarmarków rękodzielnictwa na terenie województwa małopolskiego.

Pomimo, że wernisaż odbywał się w środku tygodnia, do galerii zawitało mnóstwo osób, a dodatkową atrakcją wieczoru był koncert „Obrazki muzyczne” w wykonaniu uczniów zajęć gry na fortepianie w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zagrali: Magdalena Basta, Michał Mazur i Aleksander Jedynak. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: „Sonatinę” Carla Reinecke, „Kontredansa” i Manueta” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Sonatinę” Corneliusa Gourlitta oraz „Sonatinę” Fritza Szindlera i „Preludium” Fryderyka Chopina. Swoimi wykonaniami utworów klasycznych młodzi artyści znakomicie wpisali się w klimat wieczoru.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej