Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze rozmawiali tym razem o powieści Johna Maxwella Coetzee „Powolny człowiek”.

Autor książki to południowoafrykański pisarz, obecnie obywatel i mieszkaniec Australii, laureat Literackiej Nagrody Nobla (2003). Spod jego pióra wyszły takie powieści jak „Hańba”, „Czekając na barbarzyńców”, „Mistrz z Petersburga”.

 „Powolny człowiek” to książka ciekawa nie tylko ze względu na sławę jej autora, ale na oblicza miłości w niej opisane. Paul Rayment jest pozbawionym nogi w wyniku wypadku sześćdziesięcioletnim, samotnym mężczyzną. Obdarza uczuciem pielęgniarkę, która opiekuje się nim podczas rekonwalescencji. Wyznaje jej tę miłość i proponuje łożenie na wykształcenie jej syna. Różnica wieku między nim a jego opiekunką i fakt, że jest ona mężatką stają na przeszkodzie tej miłości. Sytuacja jest skomplikowana. W życiu Paula Raymenta pojawia się tajemnicza kobieta, Elizabeth Costello, która jest jego głosem sumienia, towarzyszką, sympatią i przyjaciółką. Próbuje odwieść go od lokowania swych uczuć w relację z Marijaną.

Powieści Coetzee jest opowieścią o człowieku, który gorączkowo domaga się od życia miłości, zrozumienia, akceptacji mimo upływających lat, utraty urody i tego, co życie z czasem zabiera. Chce być jeszcze potrzebny innym ludziom, bo to jest dowodem na to, że jeszcze żyje, ma po co żyć...

 

Kolejne spotkanie DKK w Żabnie odbędzie się 25 września o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszamy. Dyskusja dotyczyć będzie powieści Pawła Huelle „Castorp”.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej