ImageNa zaproszenie uczestników Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy bibliotece w Żabnie przybył z Warszawy na spotkanie autorskie Paweł Beręsewicz, autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, tłumacz, laureat wielu nagród i wyróżnień.


Za swoją twórczość otrzymał nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę literacką miasta Warszawy oraz nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren .

       Pisarz spotkał się z młodymi czytelnikami, uczniami klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej w Żabnie. Podczas spotkania, autor opowiadał o swoich książkach, wyjaśniał na czym polega praca tłumacza książek. Młodzi czytelnicy byli zapraszani do stolika na „kawę lub herbatę”, gdzie zgłębiali tajniki pisania książek. Pisarz zdradził dzieciom parę tajemnic ze swojego życia. Był nauczycielem języka angielskiego w warszawskim liceum, pracował  w wydawnictwie jako tłumacz. Choć pracę pisarską rozpoczął dopiero od 2004 roku, to ma już w swym dorobku około 20 książek nie tylko dla młodszych dzieci, ale także powieści dla młodzieży np. „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, przewodnik po Warszawie pt. „Warszawa. Spacery z Ciumkami” oraz  ostatnio napisana fantastyczna książka „A niech to czykolada!”.

Na zakończenie spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania czytelników dotyczące literatury, a także podpisywał swoje książki.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej