Image „Jego rodzice są prawnikami. Przyjaciele rodziców są prawnikami. Jego przyjaciele są prawnikami. Jego pies wabi się Sędzia, a on marzy, żeby zostać prawnikiem. Jego marzenie spełniło się szybciej niż to możliwe” – to opis, jaki znajduje się na okładce „Uprowadzenia” Johna Grishama, lektury omawianej na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Żabnie.


Autor powieści to amerykański pisarz i prawnik, autor thrillerów prawniczych i kryminałów. Jest pierwszym i jedynym pisarzem w historii USA, który osiągnął tak ogromny  sukces wydawniczy w tak krótkim czasie. Zadebiutował w 1989 roku powieścią „Czas zabijania” i od tej pory jego thrillery prawnicze cieszą się ogromnym powodzeniem oraz uznaniem krytyków.

„Uprowadzenie” to druga część serii Grishama z Theodorem Boone. Tym razem sprawa dotyczy jego przyjaciółki April, która znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Kiedy poszukiwania policji nie przynoszą oczekiwanych rezultatów Theo sam postanawia ją odnaleźć. Wykorzystując swoją wiedzę prawniczą przy pomocy kolegi oraz wuja wpada na trop April.

Choć książka przeznaczona jest dla młodzieży wciąga również dorosłych czytelników.

 

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbędzie się 27 grudnia o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszamy. Dyskusja dotyczyć będzie powieści „Tunel” Magdaleny Parys.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej