ImageW tym roku już po raz kolejny M-GBP w Żabnie obchodziła swoje święto. W maju przypada bowiem Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji żabnieńska biblioteka przygotowała wiele imprez i spotkań autorskich. Jedną z atrakcji było spotkanie z bajkopisarzem, autorem książek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem.


 

Wiesław Drabik  urodził się w Krakowie w 1956 roku. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą uzyskując tytuł inżyniera chemii. Pracował w Kombinacie Budownictwa Mieszkaniowego. W 1989 roku zaczął wszystko od nowa tzn. to co lubił najbardziej – zajął się malowaniem. Początkowo były to okładki do książek i malowanek w Wydawnictwie Skrzat. Czasem wymyślił jakąś zagadkę do narysowanego tekstu. Później powstały pierwsze teksty, książeczki-rymowanki pisane wierszem. Tak rozpoczął pan Drabik swoją przygodę z pisarstwem dość późno, bo w wieku 40 lat. Obecnie ma na swym koncie 160 książeczek dla dzieci. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Głównie pisze o zwierzętach, najnowsze to cykl bajek „Ko, ko, koniecznie przeczytajcie!” np.: „Awantura na podwórku”, „Nowy domek wiewiórki”, „Z tatą w cyrku”.

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, ponad 100 dzieci. Uważnie słuchały co opowiada pisarz, chętnie odpowiadały na pytania i zagadki, a najlepszym autor wręczał nagrody: zakładki i naklejki. Uczennica klasy II, a jednocześnie stała czytelniczka żabnieńskiej biblioteki, Magdalena Michalska za piękne czytanie otrzymała książkę Wiesława Drabika wraz z dedykacją od autora.

 

Po zakończonym spotkaniu była możliwość nabycia książeczek Wiesława Drabika oraz otrzymania dedykacji autora.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej