W czasie trwania Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki. Z zaproszenia skorzystała klasa I z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z wychowawczynią panią Marią Bartecką.

 

  


Pierwszaki swoją wizytę w Bibliotece rozpoczęły pięknym występem artystycznym: przygotowały humorystyczne przedstawienie o kredkach, wierszyki o bibliotece i książkach oraz wspaniałe piosenki. Później czekało dzieci wiele prób i zadań, w których musiały wykazać się znajomością utworów oraz bohaterów literackich.

Wróżka przygotowała dla dzieci zagadki ukryte w kolorowych balonikach, a także rozsypanki przedstawiające tytuły bajek. Pierwszaki musiały rozwiązań krzyżówkę, dopasować tytuły bajek do odpowiednich rysunków, układać puzzle z bajkową ilustracją, wskazać osoby odpowiedzialne za powstanie książki zanim trafi ona od autora do czytelnika. Zanim nastąpiło pasowanie, dzieci poznały prośby książki, dzięki czemu dowiedziały się jak o nią dbać i ją szanować. Pierwszaki wzięły udział również w lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Oglądały karty do książek i te przeznaczone dla czytelnika. Zobaczyły najmniejszą i największą książkę w Bibliotece.

Dzieci zobaczyły również kronikę, a w niej wszystkie zajęcia i spotkania, w których brali udział ich koledzy i koleżanki ze szkoły. Na pamiątkę pasowania dzieci wykonały i zostawiły piękne rysunki, przedstawiające ulubione postacie bajkowe, które można oglądać na wystawce w Bibliotece. W tym roku pasowanych zostało jedenaścioro dzieci, które oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały również zakładki do książek oraz słodki upominek.
W Bibliotece w Niecieczy rozstrzygnięto także Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika 2013 roku. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Sylwia Grzebieniowska, Faustyna Czarna i Wiktoria Laska. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Grzebieniowska i Karolina Lisiak. Dziewczynki oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały piękne nagrody książkowe i słodycze.


 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej