Pod koniec listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem mali czytelnicy zmierzyli się z książką Grzegorza Kasdepke pt. „Poradnik hodowcy aniołów”.

 

 

Jest to fantastyczna opowieść mająca miejsce we współczesnej Warszawie. Główną bohaterką jest 11-letnia Marta, która mieszka wraz z mamą, ojcem, ciocią i młodszym braciszkiem na warszawskiej Chomiczówce. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na ogródkach działkowych z okien mieszkania Marty widoczny jest „anielnik”, czyli coś a la gołębnik, tylko że dla aniołów.


Głównymi tematami spotkania DKK były problemy rodzinne oraz wątek dobra i zła. Klubowicze rozmawiali o tym, jak łatwo zapominamy, co jest najważniejsze, nie dostrzegamy problemów naszych bliskich. Tuż obok nas może być zło, ale może być też dobro; czarownice, anioły, a także i ich hodowcy, którzy ratują z opresji. Tę fantastyczną opowieść uczestnicy spotkania gorąco polecają wszystkim małym i dużym czytelnikom.


Następne spotkanie odbędzie się 17 grudnia, na którym omawiana będzie książka Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej