Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2014 to konkurs recytatorski przeprowadzany w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

 

  


Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.

Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK, przewodniczący), Maria Kaczmarczyk (radna Rady Miejskiej w Żabnie) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie), oceniające szkoły podstawowe w kategorii: recytacja, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I. miejsce: Agata Kaczówka (SP w Sieradzy)
Kacper Rokosz (SP w Łętowicach)
II. miejsce: Hanna Białas (SP w Żabnie)
III. miejsce: Izabela Zając (SP w Tuchowie)
Natalia Kijowska (SP w Niedomicach)
oraz wyróżnienia dla Emilii Tapy (SP w Odporyszowie), Aleksandry Starzyk (SP w Łęgu Tarnowskim) i Roksany Podrazy (SP w Sieradzy).

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Anna Rąpała (M-GBP w Żabnie), przesłuchująca recytatorów z gimnazjum, przyznała:

I. miejsce: Michał Mazur (PG w Żabnie)
II. miejsce: Patryk Długosz (PG w Żabnie)
Michał Kijowski (PG w Żabnie)
III. miejsce: Karolina Kozioł (PG w Szynwałdzie)
Jakub Dubiel (PG w Żabnie)
Lidia Nowak (PG w Tuchowie)
oraz wyróżnienia dla Moniki Korzeniowskiej (PG w Gromniku) oraz Aleksandry Sak (PG w Niedomicach.

Natomiast komisja w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie), Anna Rąpała (M-GBP w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie) przesłuchująca uczestników turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana, przyznała:

I. miejsce: Katarzyna Wnęk (Zespół Szkół w Lubczy)
II. miejsce: Kinga Kluzek (PG w Lubczy)
III. miejsce: Dominika Kocoń (PG w Radłowie)
Wyróżniono Dominikę Kukułkę (PG w Radłowie) oraz Kingę Dulębę (PG w Niedomicach).

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się osoby, którym przyznano I., II. lub III. miejsce. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich występujących Organizator przygotował też poczęstunek. Ponadto Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie zapraszają wszystkich laureatów miejsc i osoby wyróżnione do udziału w recytatorskich warsztatach interpretacji tekstów literackich, które poprowadzi Jacek Milczanowski - absolwent PWST w Krakowie, aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obecnie współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi. 

Spotkania odbędą się w M-GBP w Żabnie:
- 10 października 2014 r. (piątek) w godz. 10.00 - 13.30 - Interpretacja poezji
- 15 października 2014 r. (środa) w godz. 10.00 - 13.30 - Interpretacja prozy

Finał Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2014 odbędzie się 22 października o godz. 10.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

 

                                                 

 

 


 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej