Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą, pisarką, autorką podręczników i dziennikarką.

22 października godz. 9:00 – Filia w Niecieczy
22 października godz. 11:00 – Filia w Otfinowie

 

 

Małgorzata Strękowska-Zaremba – polska pisarka, autorka podręczników i dziennikarka, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2006.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w roku 1984 utworem opublikowanym na łamach jednodniówki Ruchu Artystycznego Świat. Za powieść Abecelki i duch Bursztynowego Domu otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę Bery, gangster i góra kłopotów otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. W 2008 otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę Złodzieje snów, a w 2009 za tę samą książkę otrzymała II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Od 2008 roku pełni funkcję członka Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest także członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Stowarzyszenia Nauczycieli Nowatorów „Edukacja Jutra” oraz Polskiej Sekcji IBBY.

W 2010 roku, w ramach 200. urodzin Fryderyka Chopina, była jurorką razem z Dawidem Jungiem i Wojciechem Kruszewskim w konkursie na limeryk, w ramach którego wydano „Limeryki Chopinowskie'” (projekt zrealizowany w ramach „Chopin 2010”, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
Spotkanie jest zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej