W środę 22 października w M-GBP w Żabnie – Filii w Niecieczy i Otfinowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą. W spotkaniu uczestniczyły młodsze klasy z publicznych szkół podstawowych: I-IV z Niecieczy i II-III z Otfinowa.

 

 

 


Małgorzata Strękowska-Zaremba to ceniona i popularna autorka książek dla dzieci. Jest również autorką podręczników i dziennikarką. Jej książki były wielokrotnie nagradzane. Za powieść „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. W 2008 otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”, a w 2009 za tę samą książkę otrzymała II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Autorka chętnie opowiadała o sobie i swojej twórczości. Wyznała, że do pisania skłoniła ją miłość do czytania książek. Czytała dzieciom humorystyczne fragmenty swoich opowiadań, a były to m. im. „Okropny Maciuś nie chce się zakochać” czy książki z serii „Filipek”. Pisarka angażowała dzieci również do rozmowy. Zadawała także małym czytelnikom zagadki literackie, które te chętnie odgadywały.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć pytań do autorki, a tych dzieci zadawały wiele, bo interesowało je dosłownie wszystko – od życia prywatnego do tego związanego z zawodem pisarza.

Spotkanie było zabawne i upłynęło w miłej atmosferze, a było to dużą zasługą autorki, która okazała się sympatyczną i ciepłą osobą, która nawiązała jednocześnie wspaniały kontakt z dziećmi.


Po spotkaniu można było zakupić książki pani Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, a także zdobyć upragniony autograf. Na pamiątkę pozostała również wspólna fotografia.

 

 


 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej