Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie byli organizatorami recytatorskich warsztatów interpretacji tekstów literackich.

 

 

Do udziału w nich zostali zaproszeni laureaci tarnowskich eliminacji powiatowych Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2014, by pod okiem profesjonalisty popracować nad interpretacją utworów prezentowanych w tegorocznej edycji Turnieju.

Spotkania warsztatowe odbyły się w M-GBP w Żabnie, przeprowadził je Jacek Milczanowski - absolwent PWST w Krakowie, aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obecnie współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi.

W ramach zajęć odbyły się dwa spotkania: jedno z nich zostało poświęcone interpretacji tekstów poetyckich, drugie natomiast interpretacji prozy. Uczestnicy zajmowali się m.in. formą w utworze poetyckim, interpunkcją w utworach, rolą pauzy, a także podobieństwami i różnicami między poezją a prozą. Ponadto prowadzący udzielił wielu cennych wskazówek młodym recytatorom dotyczących wystąpień publicznych, emisji głosy czy ćwiczeń aparatu mowy.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i wskazówki udzielone przez instruktora pomogą recytatorom z powiatu tarnowskiego uzyskać wysokie noty w wielkim finale POSZUKIWAŃ w Brzesku.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej