Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie organizują zajęcia pod hasłem „Poznaj trochę świata w środku lata” dla dzieci w wieku 5-13 lat spędzających wakacje w mieście.

 

  


Każdy tydzień poświęcony będzie innemu ciekawemu zakątkowi świata, uczestnicy zajęć poznają zwyczaje, historię i kulturę różnych narodów. W tym celu przygotowano szereg różnorodnych zajęć, m.in.: plastyczne, muzyczne, ruchowe, literackie, rozrywki umysłowe, animacje filmowe.

W lipcu najmłodsi odwiedzą Polskę – na zajęciach plastycznych poznają najważniejsze zabytki, które następnie namalują; posłuchają również i zatańczą do muzyki polskich tańców narodowych. Podczas wizyty w Brazylii wykonają maski rodem z karnawału w Rio de Janeiro, a na brazylijskim mundialu rozegrają mecz. Podczas tygodnia żabnieńskiego wezmą udział w plenerze malarskim „Moje miasto” oraz zwiedzą najciekawsze miejsca w mieście. Tydzień włoski to warsztaty kulinarne, podczas których dzieci poznają tajniki kuchni włoskiej, a także spotkają się z dietetykiem. Będzie również okazja, by posłuchać muzyki, jako że Włochy uważane są za ojczyznę europejskiej muzyki artystycznej i przez wiele stuleci pełniły rolę centrum życia muzycznego w Europie. Lipcowe zajęcia zakończy tydzień azjatycki. Na warsztatach plastycznych będzie możliwość poznania tajników japońskiej sztuki orgiami, a także zagrania w gry planszowe rodem z Azji: chińczyka, szachy, domino.

Sierpień rozpocznie tydzień skandynawski. Dzieci spotkają się z baśniami Hansa Christiana Andersena i wykonają do nich ilustracje. Na zajęciach komputerowych poszukają informacji na temat jednego z państw skandynawskich – Szwecji. Następnie wyjadą w podróż do Ameryki, gdzie wcielą się w rdzennych mieszkańców tego kontynentu: wybudują indiańską wioskę, ozdobią swoje stroje indiańskimi pióropuszami, wezmą udział w indiańskich zabawach – wyścigach w workach czy rzucaniu do celu. Podczas wizyty we Francji poznają historię wieży Eiffla, zmierzą się z narysowaniem najwyższej budowli Paryża, wezmą udział również w zabawach ruchowych. Na koniec wakacji uczestnicy udadzą się do afrykańskiej dżungli, by podpatrzeć żyjące tam zwierzęta, które następnie ulepią z plasteliny, będzie też możliwość wykonania ozdób i biżuterii z koralików. Wakacyjne zajęcia zakończy zabawa w rytmach afrykańskich.


Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach od 11.00 do 13.00, a korzystanie z nich będzie bezpłatne. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w zajęciach.

 

 


 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej