Tegoroczne wakacje w filii bibliotecznej w Niedomicach upłynęły najmłodszym czytelnikom pod hasłem: ”Kto kocha zwierzęta, ten o nich zawsze pamięta”. 

 

 

 

Podczas zajęć literacko-plastycznych związanych z hasłem odbyło się głośne czytanie niezwykłych psich historii autorstwa Renaty Piątkowskiej. Te poruszające opowiadania zawarte w książce pt. "Najwierniejsi przyjaciele" stały się inspiracją do wykonania ilustracji ulubionego zwierzaka. Pracom przyświecało motto: ”Nie ma na świecie przyjaźni, która trwałaby wiecznie, jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies”.

Dzieci chętnie rozwiązywały rebusy, zagadki dotyczące świata zwierząt. Zapoznały się także z literaturą dostępną na półkach biblioteki dotyczącą ich hodowli i pielęgnacji. Okazało się także, iż wielu uczestników wakacyjnych spotkań w bibliotece jest szczęśliwym posiadaczem zwierzaka, wśród których nie zabrakło chomika, królika, szczura, psa, kota czy kanarka. Czytelnicy chętnie też dzielili się między sobą posiadaną wiedzą z zakresu pielęgnacji swojego pupila.

Uśmiechnięte buzie najmłodszych czytelników stanowiły najlepszy dowód na to, iż zajęcia wakacyjne zorganizowane w bibliotece przypadły wszystkim do gustu i pozwoliły na zabawę w miłej atmosferze.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej