8 czerwca 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Niedomicach, Niecieczy i Otfinowie miało miejsce spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej.

 

 

Pani Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci m.in. „Wieloryb”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Gdyby jajko mogło mówić”, „Najwierniejsi przyjaciele”. W swoich powieściach porusza tematy związane z odmiennością, tolerancją, kompleksami, różnicami. Jej książki pełnią funkcję edukacyjną, mówią o codziennych sytuacjach mających miejsce w życiu i uczą dzieci w sposób mądry i rozważny rozumieć otaczający ich świat.

Autorce podczas spotkania towarzyszyła zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała dzieciom fragmenty książek takich jak „Wieloryb”, czy „Trudny orzech do zgryzienia”. Przesłaniem tych dziecięcych powieści jest poszanowanie godności osobistej drugiego człowieka i ciągłe budowanie łańcuszka poczucia własnej wartości składającego z ogniw poszczególnych zalet, które każdy z nas nosi w sobie.

Na podstawie książki zatytułowanej „Moje prawa, ważna sprawa” mali czytelnicy dowiedzieli się, jak ważną rzeczą w ich życiu jest znajomość praw dziecka i o tym, jak często we współczesnym świecie łamana jest konwencja praw dziecka. Niezwykle ciekawa interpretacja fragmentów książek Renaty Piątkowskiej przez Malwinę Kożurno sprawiła dzieciom wiele radości i niewątpliwie uatrakcyjniła to spotkanie.

Na zakończeniu spotkania czytelnicy mieli możliwość zakupu książki i zdobycia autografu pisarki.

 

Filia w Otfinowie

Filia w Niecieczy

Filia w Niedomicach

 


 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej