Tematem dyskusji w DKK  w bibliotece w  Łęgu Tarnowskim była książka Ewy Nowak "Dane wrażliwe". Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób" pisał Oskar Wilde.

 

 

 

Na pewno nie wiedziała o tym Nina Petrykowska, bohaterka książki. Wręcz przeciwnie, myślała, że dobrze opowiedziane i ciągle powtarzane kłamstwo może stać się prawdą. Nina miała bujną wyobraźnię i straszliwą potrzebę akceptacji innych. Najpierw więc wymyśliła drobne kłamstwo, że ma chłopaka, które z czasem obrosło innymi nieprawdziwymi historiamii o ich związku.

Niespodziewanie jednak kłamstewko bohaterki zaczyna żyć własnym życiem, gdy w tragicznym wypadku ginie chłopak, który ma na imię dokładnie tak, jak wymyślony przez Ninę. Ale czy na kłamstwie, głupiej beztrosce i bezmyślności buduje się relację z bliskimi, przyjaciółmi i układa sobie życie.

Jak długo można tak postępować i jakie mogą być tego skutki. O tym Nina nie myślała w ogóle, czerpiąc korzyści ze swoich kłamstw w domu, w szkole, w relacjach z koleżankami. Wszystko jednak ma swój kres, a kłamstwo jak się potocznie mówi - krótkie nogi. I tak było też w przypadku Niny..... ciąg dalszy tej opowieści w książce "Dane wrażliwe", do której przeczytania zachęcają klubowiczki, życząc słonecznych wakacji z lekturą  wszystkim młodym miłośnikom dobrej książki.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej