W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z gwiazdami zaczytani” realizowanego w ramach I edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory odwiedzili nas Ewa Chotomska oraz ks. Wacław Buryła. Dziś gościliśmy Artura Barcisia, który z mieszkańcami Żabna spotkał się już po raz drugi.

 

 


Zaproszony gość wspominał lata szkolne, zarówno te gorsze chwile jak i występy w szkolnych przedstawieniach, które dawały mu mnóstwo satysfakcji. Natomiast pierwsze kroki na profesjonalnej scenie stawiał na trzecim roku studiów aktorskich, była to rola w musicalu „Taka noc nie powtórzy się więcej”. Odnosząc się do swoich dwóch wielkich ról filmowych: Tadzia Norka w „Miodowych latach” i Arkadiusza Czerepacha w „Ranczu” stwierdził, że większym wyzwaniem była dla niego rola Czerepacha, która choć negatywna jest ciekawsza dla aktora.

Artur Barciś zapytany o swojego ulubionego aktora odparł, że od lat szkolnych zachwycał go Wojciech Pszoniak. Natomiast rolą, którą zawsze pragnął zagrać była postać Papkina w „Zemście”. Realizację tego marzenia umożliwił mu Och-Teatr z Warszawy.
Na pytanie pani dyrektor M-GBP Marty Warias – Czy pan Artur Barciś czyta książki? odpowiedział, że uwielbia, choć nie zawsze ma na to czas. Natomiast bierze udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, czytając maluchom bajki. Zachęcał młodzież mówiąc: „Czytanie książki to jak oglądanie filmu przy pomocy własnej wyobraźni”.

Artur Barciś pisze także opowiadania i felietony. Jest autorem jednego z opowiadań zawartych w książce „Bajkoterapia czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych”. Obecnie pisze monodram, z którym obiecał wystąpić w Żabnie. Na zakończenie bawił się z publicznością ćwicząc dykcję znanymi lub mniej znanymi łamańcami językowymi.

Na zakończenie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy Żabno, młodzież z Publicznego Gimnazjum w Żabnie, Łęgu Tarnowskim i Niedomicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej