Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza do zwiedzania wystawy fotograficznej Włodzimierza Musiała pod tytułem: „Chiny – ludzie, kultura, przyroda". Wystawa zorganizowana została w ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

 

 

Włodzimierz Musiał – podróżnik, fotograf i pilot egzotycznych wypraw od kilkunastu lat realizuje swoje pasje odwiedzając odległe kraje, których charakter i piękno krajobrazów stara się uchwycić na fotografii.

Chiny ze swoją wielowiekową tradycją i całkowicie odmienną kulturą, zaskakują każdego przybysza z Zachodu. Odkrywanie Chin, przez wieki państwa zamkniętego i będącego całym światem dla siebie nie jest zadaniem łatwym, ponieważ trudno jest człowiekowi Zachodu zrozumieć bogatą tradycję, z której Chińczycy są tak dumni. Włodzimierz Musiał odwiedzał Chiny wielokrotnie. Każdy wyjazd był inny i obejmował różne rejony Państwa Środka.

Wystawa „Chiny – ludzie, kultura, przyroda" ma przybliżyć polskiemu odbiorcy piękno, różnorodność i odrębność chińskiej ziemi i jej mieszkańców, a jednocześnie, w zamiarze autora, ma być formą podziękowania chińskiemu geniuszowi.

Serdecznie zapraszamy w podróż po Państwie Środka. Wystawę można zwiedzać w Galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie do końca listopada.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej